Běh za času Koronaviru

Dne 16. 5. se měl konat 11. ročník Běhu Satalickou oborou. 11. ročník jsme odložili na příští rok a letošní Koronavirový ročník přizpůsobili aktuální situaci. Běžci měli možnost si závodní trať vyznačenou zajíci zaběhnout individuálně, nebo také během cvičebních hodin v Sokole, neboť od 11. 5. jsme mohli obnovit sportovní činnost. Poté se na webových stránkách zaregistrovali a poslali nám svůj čas. Běhu se zúčastnilo 77 dětí a 16 rodičů. Všechny děti jsme se snažili odměnit účastnickým diplomem.

Jsme rádi, že Vás kartónoví zajíci v oboře vylákali ven a inspirovali k pohybu a třeba i společně strávenému času. Někomu bohužel zajíci zjevně vadili. Ač přežili rozmary počasí, bouřku i vytrvalý déšť, byť trochu zmáčení a někteří se schlíplýma ušima, nezvládli hloupý rozmar vandala, který se rozhodl, jim opakovaně utrhat uši, zlomit tyčky a zahodit je do lesa. Museli jsme sestavit resuscitační tým, který chodil na procházku do obory s kladivem, vruty, šroubovákem, lepenkou a špejlemi a průběžně zajíce oživoval a vracel na místo.

Aby palouk nevyšel ze cviku a nedivil se, co se děje – vždyť je 3. květnová sobota, modré nebe, zelené stromy, ptáci zpívají a natěšení závodníci a nervózní pořadatelé nikde? Tak se tentokrát naprosto klidní pořadatelé 16. 5. v deset hodin na palouku sešli a trať si společně uběhli.

Těšíme se, že se sejdeme příští rok již na tradičním běhu. I když ten letošní, mohl mít pro někoho také něco do sebe. Ostatně jako celá karanténa.

K.M.

Vložil/a: supereditor , Út, 08/12/2020 - 17:05