Běh Satalickou oborou

Máme úspěšně za sebou jubilejní 10. ročník Běhu Satalickou oborou. V sedmi dětských kategoriích běželo 247 dětí a 37 dospělých.

Během deseti let nám závod vyrostl téměř do dospělosti. Rozrostl se z původních 50 dětských účastníků do počtu cca 250 dětských běžců – stabilně již několik let. Aby to rodičům nebylo líto, mohou si také zaběhnout sprint na 900 m. Běh je dost velký, již neroste, už jej není třeba vodit za ruku – všichni vědí, co mají dělat, vše je zažité, ale změny za pochodu jsou samozřejmě možné.

Žádný dospělý není dokonalý, ani náš již velký běh není úplně dokonalý, vždy se může objevit zádrhel, nepřesnost či chyba. Ale jen ten kdo nic nedělá, nic nepokazí. Důležité je, že vždy odešli všichni účastníci po svých, více či méně šťastní, více či méně cenami ověšení, o sportovní i kulturní zážitek obohacení.

Běh dospěl tak, že díky štědrosti dlouholetých i nových sponzorů, díky stabilní hojné účasti běžců i díky Vaší štědrosti a ochotě si zakoupit ve stánku s občerstvením dražší zákusek, můžeme letos věnovat částku 20 tisíc Kč jako příspěvek na předvýchovu vodícího psa – konkrétně černé labradorky Sisi. Proč jsme se zaměřili na vodící psy? Protože od prvního ročníku jsou na Běhu s námi a zpestřují čas dětem hrou i poučením.

Máme z našeho velkého 10 letého dítěte radost, byť nám bere někdy trochu více energie a musíme sbírat motivaci, abychom jej dál opečovávali a rozvíjeli. Naší letošní velkou motivací byla právě možnost přispět na dobrou věc.

K.M.

 

Více http://www.behsatalickouoborou.eu/

Vložil/a: supereditor , Po, 26/08/2019 - 07:30